Tashme merkatos i eshte dhene “OK” ku serisht ne presim qe drejtuesit na kane premtuar per ardhjen e elementeve te rinje dhe te forte per ekpin kampion te Shqiperise.

Tashme i konfirmuar eshte vetem Ilir Nallbani “best player” ne kampionatin kosovare, gje qe na ka bere te ndihemi paksa te sigurte. Por, gjithsesi kjo nuk mjafton, sepse nje lojtare me cilesi dhe fame sic eshte I.Nallbani nuk mund te ndryshojne gjerat ne kampin verdheblu. Fuqin e bene nje grup i mire dhe i forte, ku ne baze te pare te kene rrespektin per sportin e futbollit. Ikja e Luan Deliut dhe ardhja e ne timonin e skuadres kampione te trajnerit te ri Edmond Gezdari. Tashme lexojme ne gazeta qe klubi po ben nje merkato, por si gjithmone ne spara i besojme genjeshtrave te gazetarve qe mendojne te bejne nje artikull per te mbajtur opinionin publik nen tension.

Dicka qe dhe ne si tifo grup i pavarur duhet ta bejme publike, por gjithmone pasi drejtuesit te kene mbyllur gjithcka me lojtaret qe do te afrohen.

Shpresojme qe do kemi dite pozitive ne kete “boom” merkato, pasi shihet mire se cfare situate eshte perfshire klubi kampion. Sic e kemi bere te qarte dhe me pare ne i kerkojme presidences qe ne rradhet dhe familjen verdheblu te pranohen djem te talentuar dhe te rinje sic i kemi pasur djem qe duan futbollin dhe mbi te gjitha ta rrespektojne ate. Njerez pa zemer pa karakter dhe me moshe te thyer nuk kane vend ne nje skuader ku ndihet arome fitore.

Bejme te ditur qe Elbasani thermije nuk ka pas dhe ska per te pasur, eshte klub i viti 1913 , ka kaluar pothuajse nje dekade dhe nga gjiri i saj kane dale vetem kampion dhe njerez me fame.

Shpresojme qe nje hap te mire ta bejne drejtuesit kesaj rradhe, pasi nje gabim e moren nga nje merkato qe tashme i shihet mire deshtimi.

Tigrat kane shprese per nje permiresim, duke deklaruar se: ”S’ka gje te pamundur”.

Arsen Bardhi ©kfelbasani.com

Filed under: Uncategorized
Trackback Uri